Chrizantema
Chrizantema, Rytų Azijoje didžiai gerbiama gėlė, Japonijoje - imperatoriaus emblema, Kinijoje — rudens simbolis, kaip kad slyvos žiedai simbolizuoja pavasarį.
Jos pavadinimas (chiu) skamba visiškai taip pat, kaip ir „laukti, likti“, todėl sukelia atitinkamas asociacijas lyrikoje („Mano mažytės lempelės šviesoj jūs visai išblyškote, geltonosios chrizantemos“ arba „Vėlyvuoju grožiu chrizantemos pražydo“). Chrizantemų žiedų motyvais neretai puošiami prabangūs drabužiai. Žodžių žaismas, kuris remiasi sutampančių ar panašių skiemenų sąskambiu, gali išreikšti laimės linkėjimus, pvz., pušis ir chrizantema: „Linkiu, kad ilgai gyventum“, arba devyni, putpelė ir chrizantema: „Devynias kartas drauge išgyvenkite taikiai.“
Europietiška laukinė šio augalo rūšis paprastoji bitkrėslė (Chrisanthemum vulgare) anksčiau liaudies medicinoje vartota kaip vaistas nuo kirmėlių, bet dabar laikoma tik dekoratyvine darželių gėle. Jos vokiškas pavadinimas der Rainfarn kilo dėl jos lapų, kurie primena kai kuriuos paparčius — der Farn.
Raktažodžiai:
Simbolių reikšmės
0 komentarai(-ų).